levél webmesternekkedvencekbe

III. YOPPI Kupa

2007. szeptember 10.

A szezon első bajnoksága egyben nemzetközi verseny volt, a Yoppi kupasorozat harmadik állomása

Szeptember 7-9-ig zajlott a torna 18 (6 szlovák, 1 cseh, 1 horvát és 10 magyar) csapat  részvételével. 2005 októberében próbálták ki külföldi csapatok először a kamaraerdei curling jeget az első Yoppi kupán. Immár hagyományosnak mondható a 3 napos rendezvény, ahol eddig svájci, horvát, szlovák, osztrák és természetesen magyar csapatok játszottak a kupáért.

Az I. Yoppi Kupán svájci győzelem született (Urs Müller csapata Genfből), a II. Yoppi Kupán szlovákok vitték haza a serleget (Airport Bratislava, most Europartners Modra néven indultak). Az idei rendezvény, a III. YOPPI Kupa a szezon nyitóversenyeként zajlott - az időjárás miatt már nem egészen nyárias hangulatú, de annál vidámabb bonspielként zárult, nem utolsósorban azért, mert a visszatérő külföldi csapatok igen barátias légkört teremtettek.

A kupa idén Csehországba vándorolt az itt elsőrésztvevős RSC Zbraslav vegyes csapathoz, akik a hamarosan Madridba utazó magyar vegyes válogatott Wild Catz-et győzték le. Bronzérmes az elmúlt szezon pontversenyének ezüstérmese, a Jokers lett. A Subaru CC a tavaszi Provice Kupa után most is meghirdette a szavazási alapon működő "Legvidámabb Csapat" játékot, melyet szinte egyhangúlag a szlovák L. Guerrera nyert el a folyamatos hangulatfentartás és kedvcsináló éneklés jutalmaként.

A kupa lebonyolítása svájci rendszerben történt, négy forduló után az első helyen álló csapat a győztes. A sorrend megállapítása az elért pont, end, kő alapján alakult ki, a mérkőzések 7 endből álltak, minden csapat minimum 4 meccset játszott. Pénteken 13:00 és (éjjel) 1:00 óra között folytak a meccsek, délután welcome drinkkel, este grill partyval színesítve a napot. Szombaton reggeltől délután 5-ig versenyeztek a csapatok, azután egyéb programok a Skiworld Vizisí Centrumban (vizisí, jetski, strand röplabda, quad, bár stb.), este ugyanott vacsorával és tánccal egybekötött banketten lehetett kipihenni az izgalmakat. Vasárnap szintén reggeltől délután 7-ig zajlottak a hátralevő meccsek, közben bogrács ebéd várta a megéhező csapatokat.

Képeken a dobogós csapatok (1-2-3), kattintással nagyobb méretben megtekinthetők.